Instalacje fotowoltaiczne (PV)

 

Przydomowe elektrownie słoneczne to idealny sposób na uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Ceny energii elektrycznej nieustanie wzrastają, dlatego też decyzja o inwestycji w instalację fotowoltaiczną pozwoli nam na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna składa się z dwóch podstawowych elementów – paneli fotowoltaicznych oraz falownika.

Odpowiednio zaprojektowany system fotowoltaiczny pozyskuje energię promieniowania słonecznego poprzez ogniwa fotowoltaiczne, przekazując ją do inwertera, który z kolei przetwarza ją na prąd zmienny – właściwy do wykorzystania czy to w gospodarstwie domowym czy przedsiębiorstwie. Optymalnie dobrana moc systemu fotowoltaicznego pozwoli na zmniejszenie rachunków do marginalnych kwot, ponieważ nadwyżkę produkowanej energii możemy sprzedawać zakładowi energetycznemu.

Istnieje wiele form dofinansowania zakupu systemu fotowoltaicznego. Najpowszechniejsze są dotacje do kredytu bankowego. Dotacje te najczęściej są finansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejnym znanym programem dofinansowania do instalacji odnawialnych źródeł energii jest projekt Prosument.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą, prosimy o kontakt.