GRZEWCZE INSTALACJE SŁONECZNE


Urządzenia te, o wymiarach 2010 x 1030 x 87 mm, składają się z izolowanej aluminiowej obudowy przykrytej hartowaną szybą 4mm, pod którą znajduje się miedziana płyta absorbera.

Kolektory te są odporne na korozję, mają mocną i zapewniającą bezpieczeństwo konstrukcję, dzięki czemu mogą być zabudowywane bezpośrednio na dachach, elewacjach, stelażach itp.
Charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną oraz niskimi oporami hydraulicznymi, dzięki czemu bardzo dobrze współpracują z pozostałymi elementami instalacji.

Mogą być wykorzystywane w instalacjach z bezpośrednią i pośrednią wymianą ciepła. Do łączenia kolektorów i pozostałych elementów instalacji wykorzystywany jest polibutylenowy system rurowy z wciskanymi złączkami systemowymi, dzięki czemu straty energii na przesyłach są niskie. System rurowy zapewnia możliwość montażu, demontażu lub rozbudowy połączeń bez narzędzi, co bardzo podnosi jego walory użytkowe.

Do magazynowania zebranej energii cieplnej proponujemy polietylenowe akumulatory energii o pojemnościach od 1000 litrów do kilkudziesięciu tysięcy litrów z wbudowanymi miedzianymi wymiennikami ciepła. Akumulator 1000 litrowy może być ładowany przez zespół od czterech do dziesięciu kolektorów słonecznych, w zależności od zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową.

Słoneczne instalacje grzewcze, które są w stanie wspomagać instalację centralnego ogrzewania obiektu muszą składać się z zespołu kolektorów o powierzchni co najmniej 40 m2 i akumulatora energii o pojemności 10 m3.

W przypadku budowy większych instalacji słonecznych wspomagających instalacje grzewcze obiektu, może okazać się zasadne wykonanie akumulatora energii indywidualnie z wykorzystaniem lokalnych cech obiektu. Przy większych pojemnościach akumulatora ciepła, często stosowane jest jego doładowywanie ze źródła stałopaliwowego na biomasę np. słomę, zrębki, pelety itp.

Proponowane przez nas zestawy urządzeń przy instalacjach:
małych to wartość (netto w materiale) 3500 do 5500 złotych
średnich to wartość (netto w materiale) 6500 do 9500 złotych
dużych to wartość (netto w materiale) 11500 do 27500 złotych

np: zestaw 4 sztuk kolektorów z akumulatorem PE 1000 litrów proponujemy za kwotę 5800 złotych netto.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą, prosimy o kontakt.